Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kamarát Snoopy nie je poistka vhodná na sporenie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vďaka za blog

hneď keď som videl prvýkrát reklamu na tento produkt, vedel som že skôr či neskôr uverejníš blog o tom, čo je to v skutočnosti zač. Už len ten názov produktu, to že je to určené pre deti a samozrejme samotná spoločnosť MetLife Amslico mi napovedalo, že produkt bude prudko výhodný...pre Amslico.
 
Hodnoť

...

dávam návrh na názov nového detského poistno sporiaceho produktu. Nech sa volá Kamarát Cartman - všetci kto ho poznajú vedia čo je ten zač
 
Hodnoť

Švejku, žeknete mu, že pán feldkurát

mu nic nedá.

Otázka je, čo je to sporenie. Spočíva sporenie v tom, že sme si odložili nejaké peniaze bokom na nesporšie použitie, alebo v tom, že získame na úrokoch. Ja som presvedčený o tom prvom, ale veľa ľudí naletí zrovna na tie úroky. Úroky sa zväčša stratia v daniach a bankových poplatkoch. Kedysi sa sľubovali veľmi vysoké úroky, doplatili na to tí, čo naleteli "nebankovým spoločnostiam", ale s vysokými úrokmi mútili vodu aj banky. Takže sporenie spočíva v odkladaní peňazí, a to sa dá robiť pod matracom vo vlastnej spálni, podobne ako v banke. Matrac nič nesľubuje, ale jeho nevýhodou je, že neposkytuje žiadne záruky. Banka podľa zákona nejaké záruky poskytuje (ak keď mám o to niekedy strach) a zároveň sľubuje, čo vám dá. Sľubuje, ale nedá, podobne ako feldkurát Katz svojmu dmácemu.

Napriek tomu osobne dávam prednosť bankám pred matracmi. Pre istotu mám peniaze vo viacerých bankách, aby som "rozdelil riziko", ale aj to je skôr aby som presvedčil sám seba.

Podobne je to aj so životnými poistkami. Hlavným cieľom je postenie, ale prišlo do módy pripojiť sporiacu funkciu, ktorú vedia agenti kvetnato popísať. Aj ja som im naletel, a bol som rád, keď som dostal svoje peniaze späť. O rôznych prémiach sa mi nemuselo ani snívať, o tie ma šikovnými trikmi pripravili. To, čo nedostala banka padlo na daniach. Takže každopádne matrac je lepší ako "sporiaca poistka", lebo si z pod matraca môžem vybrať peniaze, keď potrebujem a bez penále.

Takže banka slúži na sporenie, posťovnia na poistenie rizík, telefón na telefonovanie a pod. Preto nemám rád suerstroje, ktoré mi umožnia telefonovať, surfovať po internete, fotografovať, povysávať byt a vyvenčiť psa, ale hlavne vykopnú poistku vždy, keď naozaj niečo potrebujem. No a duplovane je to platné pre finančné produkty.

Možno by som uvažoval o milosti pre tretí pilier dôchodkového poistenia, ale inak sú podľa môjho skomného názoru všetky tieto mačkopsy k ničomu.

Okrem kombinácie ma zaujala životná poistka pre deti. Chápem, že som poistil seba, keď som jediný zárobkovo činný člen rodiny. Nechali sme sa ukecať na nejakú poistku pre manželku, aby som to nemal také ťažké, keď by som sa ma "sám starať o deti" -- s vekom detí tento argument padá. Uzavrieť ale poistku na dieťa mi pripadá zvrhlé. Ak sa dieťaťu niečo stane je to tragédia, ale nepotrebuje finančnú kompenzáciu. Nuž a čo sa sporenia týka, tak im "rezervujem" niečo z tej "kopy" pod matracom.
 
Hodnoť

Vtipne? Nie,

skor na zaplakanie. Krasna analyza p. Cmorej.
 
Hodnoť

:-)

dik za analyzu ..poucne.
 
Hodnoť

mám tip na prezidenta

keď teda nechcete ani kisku ani filcku.
 
Hodnoť

 

Je smutné, že tu píše kvázi odborné články na slovo "vzatý odborník"......nevyjadrujem sa ku všetkým uvedením nedostatok, lebo by to boli litánie....ale už len keď som si čítala v tom príklade kde máte aj konkrétne z Amslica výpočet, uvádzate že ide 20,- eur do sporenia....závadzate!! a riadne...kto to vie prečítať a nenechá sa zmagoriť vašími silnými slovami a vie spočítať 2+2 vidí že je tam len 17 eur do sporenia, a to je len jedna chybičkách, k ďalším sa radšej nevyjadrujem, lebo zbytočne sa vyjadrovať k niečo odborne, keď tá druhá strana nemá o tom šajn...
 

 

a kde su tie 3 Eura? noze, povedzte. Zaujimave, ze nikto, ani Amslico mi na priamu otazku v com zavadzam alebo co je nepravdive, nevie odpovedat
 

 

Vy si tie články za sebou aj čítate, ale len z brucha píšete?
 

 

Vy si tie články za sebou aj čítate, alebo len z brucha píšete?
Ak si to znova dôkladne prečítate tak na to hádam prídete ;)
 

 

Janulka nehraj mudru ked nevies odpovedat. Za rucicku nevodim, skolku nevediem
 

 

my sme si nepotykali!! a keď si to poriadne prečítate čo ste tam napísali tak tie 3 eura nájdete
 
Hodnoť

dobry den janulka

mna zaujima kde su tie tri eura.....a kolko ostane sporitelovi pri vklade 20e do garantovaneho fondu pri 1.5 percenta rocne......dakujem....
 


Najčítanejšie


 1. Vanda Tuchyňová: Hrozí v okolí Žiliny ekologická havária? Každá väčsia búrka môže vyliať nebezpečný odpad 217
 2. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 204
 3. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 198
 4. Nikoleta Čáková: Ukončime koronakrízu ! - výzva psychológa vláde, novinárom a ľuďom 94
 5. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 83
 6. Věra Tepličková: Ešte pred tromi mesiacmi trestný čin. Dnes? Možná podmienka. 65
 7. Mišo Šesták: Utekáč: Keď vám zamestnávateľ zničí zdravie 50
 8. Lórant Kulík: Fotoglosa: Motoristovi nehrozí, že rúška zabudne doma 38
 9. Michal Šimečka: Čo pre nás znamená Orbánov glóbus s Veľkým Uhorskom 38
 10. Marek Mensák: Rodičia vyzývajú k celonárodnej diskusii o vízii školstva 35

Rebríčky článkov


 1. Marek Mensák: Rodičia vyzývajú k celonárodnej diskusii o vízii školstva
 2. Július Kovács: Boris od mafiánov k presedovi parlamentu plus video
 3. Marek Tencer: Premiér Matovič už udržuje núdzový stav v rozpore zo zákonom
 4. Martin Žilinčík: Smer Komjatice
 5. Gabo Németh: Corona vírus - 19 a premiér SR Igor Matovič
 6. Samuel Chrťan: Jedna vec, v ktorej mal Slota pravdu
 7. Lubomir Zahora: Korona a kyberkriminalita
 8. Štefan Vidlár: Hrátky s trnkú
 9. Helena Michlíková: Netreba sa hrabať v starých fotkách
 10. Martin Žilinčík: Donaldove esá


Už ste čítali?