Čo bude s nebezpečnou križovatkou na Rusovskej ceste?

Autor: Peter Cmorej | 15.10.2018 o 18:00 | Karma článku: 4,25 | Prečítané:  1708x

Križovatku Rusovská / Lenardova isto mnohí poznáte. Odbočenie doľava, či už zo sídliska alebo zo starej Petržalky, je v špičke skoro nemožné.

Na križovatke je množstvo nehôd a škody sú nie len na majetku, ale bohužiaľ aj na zdraví. Na prechode pre chodcov vám ide o život. Vyriešenie nebezpečnej križovatky som mal vo volebnom programe už pred štyrmi rokmi. Dnes ešte stále nemáme nevyhnutné povolenia a prekážkou je žiaľ nefungujúci magistrát. 

Napriek tomu, že Nesrovnal vyhlásil križovatku za svoju prioritu a mesto v na ňu v rozpočte vyčlenilo 1,2 milióna, jeho úradníci z oddelení dopravy a územného  plánovania odmietajú vydať súhlasné stanovisko. Ako je možné mať až tak nefungujúci magistrát?

Viac ako dva roky sme sa stretávali v pracovných skupinách, kde sa všetky zainteresované strany zhodli, že okrem križovatky sa musí urobiť aj nebezpečné ľavé odbočenie na hraničný priechod Berg. Na tomto mieste je  rovnako veľké množstvo nehôd, navyše v smere na Berg sa ráta so zvyšujúcou sa intenzitou dopravy, kvôli výstavbe v zóne Matador. Dve 400 metrov vzdialené križovatky je preto rozumné riešiť spoločne. Na mieste je naplánovaný kruhový objazd, pre ktorý sa bude musieť spevňovať násyp, čo  náklady celého projektu dvoch križovatiek zvyšuje až na 2 milióny eur.

S riešením súhlasili policajti, mestská časť aj dopravní inžinieri. V rozpočte sa našli peniaze. Výsledok desiatok pracovných stretnutí blokuje partia „rebelov“ na magistráte , ktorá si pod vedením Nesrovnala robí zjavne čo chce. Pevne dúfam, že po 10. novembri nastúpi do Primaciálneho paláca schopnejší primátor, ktorý viac nedovolí takto hazardovať so zdravím a majetkom občanov. Primátorovo to pripomeniem najneskôr keď sa stane na niektorej z križovatiek ďalšia smrteľná nehoda.

Bezpečná Rusovská cesta je mojou najvyššou prioritou.

Autor kandiduje za miestneho a mestského poslanca v Petržalke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rozhovor

Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala

Kvalita nahrávky je podobná originálu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Johnson prekvapil a dohodol sa s EÚ na odchode

V sobotu zasadne britský parlament

Komentár šéfredaktorky

Čo nám Gorila hovorí o Ficovi a Haščákovi

Gorila ponúkla jasnú predstavu, ako si interpretujú fungovanie štátu.


Už ste čítali?