Ako Vás môže Ertrag & Sicherheit pripraviť o peniaze

Autor: Peter Cmorej | 28.1.2016 o 19:31 | Karma článku: 10,82 | Prečítané:  4716x

Český hokejista Václav Nedorost prišiel vďaka „investíciám“ sprostredkovaných firmou Ertrag & Sicherheit o viac ako 5 miliónov českých korún. Škoda spôsobená falošným zlatom sa však zrejme vyšplhá až na čiastku 100 miliónov Eur.

Príbeh hokejistu Nedorosta je verejnosti známy už od augusta. Štyri milióny stratil na skrachovanej investícii do fondov Schedlin a približne 300 tisíc na falošnom zlate a striebre. Zvyšok straty predstavujú úroky na neúčelovom úvere, ktorý si Nedorost zobral, aby peniaze výhodne „investoval“. Že poradcovia Ertrag & Sicherheit nabádajú ľudí na branie úverov, ktoré majú následne investovať a toto extrémne rizikové a nezodpovedné konanie prezentujú ako „bezpečnú cestu k bohatstvu“, som upozorňoval už v roku 2011.

Pikantné na tom celom je, že česká pobočka Ertrag & Sicherheit sa od uvedeného dištancuje, nakoľko v tom čase ešte nemala licenciu. Nepotvrdené informácie hovoria, že hokejistovi Nedorostovi ako aj mnohým iným Čechom sprostredkovala investície práve slovenská pobočka Ertrag & Sicherheit.

Firme Ertrag & Sicherheit som v rokoch 2011 a 2012 venoval štyri blogy. Upozorňoval som na dych berúcu nekompetentnosť, hrubé zavádzanie ako aj na šírenie bludov a klamstiev. Napríklad tu. Dnes dozrel čas obzrieť sa do minulosti. Ponúkam Vám výber komentárov, ktorými ma pod blogmi častovali údajní zástupcovia Ertrag & Sicherheit. 

Čo som v roku 2012 napísal o „fondoch“ Schedlin

Pripadá vám takáto „investícia" trošku ...ehmm .. pritiahnutá za vlasy ? Ale kdeže, zástupca E&S očakáva týmto konzervatívnym, diverzifikovaným a bezpečným spôsobom viac ako zdvojnásobenie vkladu v horizonte do 12 rokov. Nazvať investovanie do kombinácie emerging market fondov a nejakej komanditnej spoločnosti stavajúcej ktoviečo kdesi v Brazílii a v Dubaji konzervatívnym, diverzifikovaným a bezpečným spôsobom investovania chce mať nielen hrošiu kožu, ale je aj dôkazom o absencii základných odborných vedomostí zástupcu E&S.

A teraz výplody diskutérov:

za to že to vy nepoznáte a nemáte tak je to klamstvo investícia do SHEDLIN AG sa vytvorila kvôli chystaným majstrovstvám svete a olympiáde dlžka investície je presne nadstavená na tieto dve udalosti a už vám vôbec nebudem hovoriť čo za firmu je SHEDLIN a aké velke firmy sa na tom podielajú vygooglite si to a tíško závidte :D

Ďalšou somarinou ktorú šírite po nete je, že projekt v Latinskej Amerike nie je pod kontrolou a nemôžete sa klient na NBS sťažovať keby niečo. Opak je pravdou, projekt je schválený NBS ako jeden z veľmi mála mimoeurópskych projektov ponúkaných v strednej európe, klient podpisuje a je uzrozumený s rizikami, čiže ďalší blud z vašej strany.

Peťko, ty nie si len amatér, ale k tomu ešte aj úplný ***** Netušíš, čo klienti ES majú aké majú reálne výnosy, len tu trepeš ***** o poplatkoch. Ty stále o poplatokoch trepeš, lenže investovanie je o tom, koľko dostaneš oproti tomu koľko dáš, ale to taký ***** ako si ty nikdy nepochopí, preto trepe nezmysly o poplatkoch. Tebe je škoda čokoľvek vysvetľovať, lebo si *****

Shedlin Capital AG - je špecialista na rastúce trhy - vyhľadajte si ich bývalé projekty - nemocnicu v Emirátoch napr. - 4 známy mi nezávisle od seba potvrdili slušné dividendy, ktoré im boli vyplatené + byty v Číne, teraz v ponuke Lat.Amerika... . Co máte proti Shedlinu? http://www.shedlin.com/sk/10/s... - je tam úplne všetko čo tam má byť.

neobhajujem za každú cenu šporenie cez nich pre 1 klienta, ale pre 4 člennú rodinu/na 1 adresu - áno za každú cenu a VŽDY :), 90% ma oslovilo v E&S ich všetky produkty Franklin, BNP Paribas, Shedlin, ICM, zlato cez EVV . Niektoré produkty na slovenskom trhu nikto iný neponúka.

Minimálne posledný diskutujúci mal určite pravdu. Takéto produkty na Slovensku nikto iný neponúkal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?