Hriechy Ficove, júl 2013 – marec 2014

Autor: Peter Cmorej | 25.3.2014 o 11:05 | Karma článku: 23,93 | Prečítané:  5190x

Pre pamäť národa i pamäť moju. Dnes, keď sa nám Gorilka škrabe na hrad, s o to väčším významom. Čo Fico a jeho družina zbojníkov za 8 mesiacov vyviedli.

Tak som si povedal, že bačovanie tejto hordy kobyliek je hodné zaznamenávania. Je fascinujúce, že kauzy tejto vlády idú v takej intenzite, že človek má len tak na počkanie vôbec problém vybrať tú najväčšiu. Príliš veľká konkurencia.

Dnes aspoň stručný prehľad, s krátkymi komentármi, čo sa stalo za posledných osem mesiacov, kedy som napísal „prvú časť" hriechov Ficových. Začneme zľahka, kategóriou „Nezaklameš" a „Nerobíš idiota z voliča svojho".

Obrátenie neverca Fica
Ako sa hovorí, na starobu na každého dôjde. Kým ako mladý Szmáčik mal Róbert pri vstupe do KSČ ešte otázku viery vysporiadanú, ako čas plynul, na jeho dušu doľahla tiaž života a Róbert začal hľadať duševnú oporu. Najprv to skúšal u mormónov, lebo tam sa vraj možno muckať so sekretárkami úplne pokojne a mnohoženstvo, to sa Róbertovi vždy páčilo. Potom však predsa len našiel Boha pri sebe i na starého otca a návštevy kostola pospomínal, ešte aj s kamarátom Hrušákom dohodli, že do ústavy takú vetičku vložia, že nech je to ich registrované partnerstvo už oficiálne. Och, katolíci.

Malé klamstvo, či drobná nezbednosť
Slovom nezarmútiš. A tak Róbert porozprával šéfovi U.S. Steel, ako sme proti znižovaniu emisných kvót na skleníkové plyny, lebo by to ohrozilo konkurencie schopnosť tohto strategického podniku, a tým pádom aj prácu desiatok tisíc ľudí. Neoverené zdroje hovoria, že mu vtedy aj jazyk na chvíľu zdrevenel, lebo jeho poslanci zahlasovali v europarlamente presne naopak.

Rovnaké klamstvo, pri ktorom vnútro vodcovo zakrochká blahom a volič s červenou stužkou na košieľke objíme televízor, je to s 12% úrokom ako úžerou. Nevadí, že 12% je ešte aj dnes v 8 z 10 bánk úrok viac než dobrý (na spotrebák) a desať rokov dozadu nebolo o takých ani chyrovať. A vôbec, čo sú potom tie pôžičky s RPMN 10 000 % a podobne? Však na to už ani slovo v slovníčku nemáme, keď si Fico vyárendoval úžeru pre Kisku.

Martvoňovi blogery, Flašíkovej letisko a Jarjabkove nemocnice
benova_letisko.jpgPre mňa osobne dvoma najvtipnejšími príhodami roka sú viac-menej usvedčenie Antona Martvoňa z najímania si falošných blogerov a organizovania diskutérov s cieľom manipulovať verejnou mienkou a krásny status Moniky Flašíkovej - Beňovej, ktorá celá rozhorčená práve odlietala do Bruselu z letiska v Karlovej Vsi. No comment :)

Kým Anton Martvoň s odhalením isto nerátal a Monika pravdu ukázala tiež neúmyselne, neviem, čo si myslel Dušan Jarjabek, keď v komunálnych voľbách strašil spoluobčanov, že v Starom Meste nemajú jediné zdravotnícke zariadenie. Prehliadol minimálne tri nemocnice a desiatky ambulancií.

Šikovní ľudkovia z Komjatíc

Z kategórie úsmevná lož treba ešte spomenúť výkon ministerstva pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka. Ak si neviete spomenúť čo tento maskot druhej Ficovej vlády urobil zatiaľ užitočné, nevadí, nie ste sami, stačí však vedieť, že pre blaho národa tvrdo pracuje snáď polovica rodnej dediny pána ministra. Akékoľvek zvýhodňovanie rodákov je samozrejme vylúčené.

Arogancia boľševika nepozná hranice

Červená pliaga sa rozťahuje a robí si čo chce. Zrušia rozpravu k tunelovaniu tajných služieb, lebo jednoducho môžu. Obmedzia pohyb novinárov po parlamente, dokonca zakážu fotiť politikov pri „práci". Lebo môžu. Chcú diktovať veľkým firmám, aké majú dávať platy, lebo si myslia, že sú všemocní. Červené hlavy majú patent na všetko. Mimochodom, vo Francúzsku už desiatky rokov nevznikla firma nad 50 zamestnancov. Prečo? Príliš veľká moc odborov.

Surovou ukážkou arogancie moci je napríklad aj to, ako vymenený senát priklepol 150 000 Eur Štefanovi Harabinovi. Tomu Harabinovi, ktorý sa stal šéfom Najvyššieho súdu za Fica, tomu Harabinovi, s ktorým sa Fico bozkáva na líčko a ktorého by opäť vymenoval za predsedu Najvyššieho súdu. Opak nepovedal. Áno, ten Róbert Fico, ktorý zrazu pred voľbami stratil trpezlivosť so súdnictvom.

Nepokradneš
Čo by ste povedali na to, keby ste opravili svoje staré auto, urobili generálku, vymenili vnútro, jednoducho funglovka, potom by ste mi ho predali a následne si ho budete odo mňa prenajímať naspať? Ak Vám to pripadá ako podvod na úrovni Olejárov, tak nie, mýlite sa, tu hľadá premiér strategického partnera pre jednu z najlukratívnejších a najpodstatnejších firiem, ktorej privatizáciu kedysi zastavil, lebo však nebude toto národné zlato púšťať z rúk.

A tak za predaj Carga máme namiesto pár sto miliónov v štátnom rozpočte každý rok len pár miliónov stratu a mám taký dojem, že tých pár sto miliónov zasa raz zarobí niekto iný. Takto sa zarába vlastnou hlavou. Vozne sa zrenovujú, predajú a následne sa budú prenajímať naspäť. A v Cargu neostane nič. Hlavne, že ostane naše.

Ako sa tuneluje budúcnosť

Možno aj my raz budeme slávni, ako to Grécko. Účtovníkov, rôznych Grafimírov, máme minimálne rovnako dobrých. Rozpočet sa u nás robí napríklad tak, že prakticky skrachovanej firme, ktorú máte pod kontrolou, prikážete, aby poslala do rozpočtu 97 miliónov. Reč je stále o Cargu. Na renováciu vozňov si asi požičia a to, čo „zarobí" na predaji vozňov, pošle do rozpočtu. Rovnaký príkaz dostali SPP a Vodohospodárska výstavba. Obe firmy si na to budú musieť požičať a skladať sa na to samozrejme budeme my všetci. Hlavne, že rozpočet vyzerá dobre.

Rovnako dobrá finta je tá s precenením majetku. Nájdete vo firme niečo, čo je dávno odpísané, ale stále to funguje, preceníte to na nejakú hodnotu, tým pádom máte akože zisk a ten si vyplatíte. Keďže na výplatu nemáte, peniaze si požičiate. V súkromnej firme by toto urobil len podvodník, ktorý chce firmu položiť a vybabrať tak s veriteľmi. V štátnej firme si to Ficova družina dovolí s pokojom Angličana a úsmevom na perách. Však to zaplatia hlúpi voliči.

Všetko je, ako má byť, J&T sa darí výborne

Ruka ruku myje. Ak chce Fico, aby rozpočet ako tak vyzeral, potrebuje od SPP mimoriadnu dividendu. Ale ak dostane mimoriadnu dividendu štát, nárok na dividendu má aj druhý akcionár a tým sú kamaráti od J&T. A vďaka mimoriadnej dividende môžu napríklad splatiť časť pôžičky, ktorú si zobrali na kúpu SPP. Zobrať peniaze z firmy (ktoré ani nemá) a použiť ich na kúpu tej istej firmy, tomu sa kedysi hovorilo tunel a vraj by sa za to malo sedieť pár rokov v Justičáku.

Túto win - win situáciu si v J&T dokonca aj sami napísali a aby toho nebolo málo, štát si na plecia zobral dokonca aj matičku SPP, ktorá ročne produkuje straty v rozsahu desiatky miliónov, ktoré už odteraz nebude platiť súkromník, ale štát, teda Vy. A Fico, namiesto toho aby ho hanba fackala, ešte začne vyhlasovať, že takto môže garantovať ceny plynu pre domácnosti. Tie ceny plynu, ktoré sú najvyššie spomedzi všetkých dodávateľov a reguluje ich Ficov nohsled, pán Holjenčík, riaditeľ ÚRSO. Reguluje ich tak dokonale, že cena za prepravu plynu sa zdvihla od 1.1.2014 o 27%, pričom inflácia je 0%. A kto na tom zarobí? Zhodou okolností opäť firma blízka J&T.

J&T skvele zarába aj v iných oblastiach. Nákladný dopravcovia sa búria pre likvidačné ceny mýta, ale zato štát si polepšil oproti diaľničným nálepkám o celých 7 miliónov Eur. Škoda len, že súkromník, opäť raz s nálepkou J&T, si polepšil o 96 miliónov Eur ročne. Dve tretiny z peňazí vyzbieraných na mýte končí v rukách súkromníka.

Malou bodkou za zlodejinami Ficovej vlády, ktoré vyplávali na povrch za posledných 8 mesiacov (!), je predražené nakupovanie pšenice a cukru Správou štátnych hmotných rezerv opäť raz od firmy blízkej J&T. Súkromník tentokrát vyinkasoval cca o 700 000 Eur viac ako boli trhové ceny v danom čase. Keď rovnakú špinavosť urobili s platinovými sitkami, Fico vykrikoval, zvolával tlačovky, šéfka hmotných rezerv sa musela porúčať, ba aj Radičovú chcel brať na zodpovednosť. Dnes mlčí ako voš pod chrastou. A my sa ani nevzrušujeme, však oproti ostatnému, je to len taká bezvýznamná kauzička za pár Eur.

Na Slovensku radosť podnikať, keď patríte do tej správnej skupiny.

Hnus

Na dokreslenie koloritu úrovne vládnutia nášho prezidentského kandidáta si ešte pripomeňme, ako jedna nevinná žena prišla o život, lebo dva kraje boli na Slovensku 5 dní bez vrtuľníkovej záchrannej služby. Tá správna firma totiž nedodala podklady vtedy, kedy mala a tak sa výberové konanie nestihlo.

Aby ste vedeli, členom Smeru môže byť hocijaké násilnícke hovado. V detskom domove bijú deti, darí sa šikane a sem tam dôjde aj k sexuálnemu obťažovaniu.

Pevne verím, že takéhoto prezidenta nechcete a 29. marca mu to všetci spolu odkážeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Nejaké nové miliardy pre Erdogana by sa mali nájsť

Ešte jedna hystéria má predpoklady vypáliť aj škaredšie než v 2015.


Už ste čítali?