V TA3 pokorili hranicu úbohosti

Autor: Peter Cmorej | 1.3.2014 o 15:18 | (upravené 1.3.2014 o 20:34) Karma článku: 18,96 | Prečítané:  20657x

Stredoveká inkvizícia by mala radosť. Jej verní pokračovatelia pôsobia v TA3. Ak ste si mysleli, že v rozhovore s prezidentským kandidátom Andrejom Kiskom sa dozviete, aký by bol prezident, mýlili ste sa.

Aj keď TV skoro vôbec nepozerám, vesmír to tak zariadil, že piatok som strávil pred televízorom skoro celý. Prvého faulu sa TA3 dopustila, keď skoro celý deň púšťala v spravodajstve pomerne dlhý záznam z tlačovky prezidentského kandidáta Viliama Fischera, ktorého obsahom bolo kydanie na Andreja Kisku. Chceli ste sa niečo dozvedieť o Viliamovi Fischerovi? Čakali by ste márne, celý vstup bol iba o Kiskovi.

Keby ste ešte nevedeli, ktorý „kandidát" či „kandidáti" sú do volieb nasadení iba preto, aby odčerpali hlasy nepríjemnému súperovi, Viliam Fischer včera zdvihol pravačku veľmi vysoko. Možno práve preto venuje televízia vo vlastníctve tej správnej finančnej skupiny toľko priestoru kardiochirurgovi s podporou jedno percento.

Výstup z tlačovky bol však len predkrmom pred hlavným chodom, ktorý prišiel pred ôsmou večer. Téma dňa s prezidentským kandidátom Andrejom Kiskom sa začala obligátnym medailónikom, po ktorom nastúpilo inkvizítorské duo Bielik - Oravová. Nasledovalo viac ako pol hodinové prznenie novinárskej etiky a urážanie inteligencie diváka. Kapciózne otázky podsúvajúce divákovi názor moderátora či dramaturga tejto tragédie s úmyslom vyvolať dojem o nečestnej minulosti dotazovaného pôsobili niekedy až smiešne.

Samozrejme, obzvlášť hviezdil už legendárny pseudo novinár Bielik. Z klobúka napríklad vyťahoval údajných reálnych klientov bývalých Kiskových spoločností a nešetril ani konkrétnymi číslami. Požičal si 1000, žalovali ste ho o 1500. Naozaj ste svojím podnikaním nepoškodili ani jedného klienta z nižšej a strednej triedy? Nižšiu a strednú triedu spomenul pre istotu dvakrát, aby divák určite nezabudol, že poškodení sú presne takí istí ako on. Koho by už len zaujímali špecifiká obchodného prípadu, či nešlo o chronického neplatiča alebo podvodníka.

Nie je to tak, že stále profitujete z pôžičkového biznisu, že sa len prelievajú peniaze z jedného vrecka do druhého? Pýta sa Bielik na Kiskovu nehnuteľnosť, v ktorej je stále v podnájme jeho bývalá spoločnosť. Viete, ja sa len pýtam, mňa na žurnalistike učili, že všetkému rozumieť nemusím, hrá sa Bielik chvíľu na retardovaného.

A čo scientológovia, aký je Váš postoj k tejto sekte? Viete, že dvaja z Vašich priateľov na Facebooku sa hlásia k scientológii? Ja verím v Boha, nech si každý verí v čo chce, odpovedá Kiska s nadhľadom. A ešte poznám Toma Cruisa, viem že mal nejaké problémy v manželstve.

Čo by robil Andrej Kiska ako prezident, ste sa dozvedieť nemohli, lebo čas neostal, ale zato ste sa mohli dozvedieť o komunistickej minulosti jeho deda, ktorý zomrel ešte pred jeho narodením. Veru, že bude v piatok večer v televízii rozprávať o tom, aký bol dedo partizán, to Andrej Kiska určite nečakal.

Jedno treba TA3 uznať, spravodajská zvodka prípravu nepodcenila. Pátrať, akým a čoho členom bol dedo, ktorý je desiatky rokov po smrti, tak to musí mať dramaturg tohto divadla pred Andrejom Kiskom riadne naložené v nohaviciach.

Už sa teším, akí budú na Fica.

Text je voľným prerozprávaním otázok moderátorov. Za ešte jedno pozretie to naozaj nestálo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Nejaké nové miliardy pre Erdogana by sa mali nájsť

Ešte jedna hystéria má predpoklady vypáliť aj škaredšie než v 2015.


Už ste čítali?