Deutscher Ring Vám zoberie z mesačného vkladu až 12 %

Autor: Peter Cmorej | 8.10.2013 o 10:21 | (upravené 10.10.2013 o 0:42) Karma článku: 13,88 | Prečítané:  16338x

Pamätáte sa na blog, v ktorom som nazval poistky od Metlife Amslico a od Deutscher Ring odpadom? Vtedy som kritizoval šikanózne podmienky odstúpenia od zmluvy. Medziiným som sa rozčuľoval aj nad tým, že Deutscher Ring nezverejňuje sadzobník poplatkov, ktorý nenájdete dokonca ani ako prílohu poistnej zmluvy.

Odvtedy už veľa vody pretieklo korytom, Deutscher Ring sa stihol premenovať na poisťovňu Basler a ja som mal odvtedy už viackrát tú česť aj s ich novšou zmluvou s názvom InvestRing Optimal. A čuduj sa svete, všetko to boli opäť zmluvy bez poistných súm, predané klientom ako dôchodkové sporenie. Novšia zmluva za tou starou, EuroInvestRing, ktorú som kritizoval v pôvodnom blogu, v ničom nezaostáva. Sadzobník poplatkov by ste opäť hľadali márne a rovnako katastrofálne sú aj podmienky odstúpenia od zmluvy. Dokonca, jedna z verzií zmluvy pokročila až tak ďaleko, že v poistných podmienkach nenájdete už ani len vzorec na vyčíslenie pokuty pri odstúpení od zmluvy. Nájdete iba suchý odkaz, že pokuta existuje.

Premenovaním poisťovne na Basler sa zmluva opäť premenovala. Tento krát na OptimalInvest. Predpokladám však, že okrem názvu sa nič nezmenilo.

Ale prejdime už k podstate dnešného blogu. Sadzobník zmluvy InvestRing Optimal je síce tabu, ale ak sa ako klient spýtate dostatočne dôrazne, poisťovňa Vám musí oznámiť, aké poplatky sú na Vašej zmluve účtované. Presne to urobil jeden z mojich klientov, (ne)šťastný majiteľ tohto skvostu, samozrejme bez poistných súm a s platbou 100 Eur mesačne. Jeho email tak, ako som ho dostal:

Informoval som sa priamo v DR ohľadom poplatkov a toto mi prišlo poštou:

Rizikové poistné: 3,93 Eur
Jednorazové tarifné náklady na uzatvorenie poistnej zmluvy: 945,60 Eur

Priebežné inkasné, správne a administratívne náklady:
a) inkasné náklady: 97,68 Eur
b) správne náklady: 251,79 Eur
c) administratívne náklady: 49,50 Eur

Číže z vložených cca 3300 Eur išlo na náklady 1348,5 Eura. Keď zoberiem len priebežné náklady za 33 mesiacov: 398,97 Eur, to je cca 12 EUR mesačne, číže 12% priemerne z mesačného vkladu 100 EUR sa mi ešte strháva ... novodobé úžerníctvo.

Čo k tomu dodať. Poďakujte sa svojmu poradcovi a spýtajte sa ho, kde sú tí ich analytici, čo vraj vyberajú tie najlepšie produkty na trhu. A poisťovňu zažalujte. Vo vzťahu k poisťovni ste spotrebiteľ a sadzobník poplatkov, ktorý nie je súčasťou zmluvy, alebo zmluvné pokuty nezrozumiteľne roztrúsené v poistných podmienkach sú neprijateľnými podmienkami zmluvy a preto sú absolútne neplatné. Stačí len nabrať odvahu a nenechať sa okrádať. Pokojne ma kontaktujte, v tomto smere rád pomôžem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?