Ficoland, krajina ktorá nie je pre ľudí

Autor: Peter Cmorej | 15.7.2013 o 10:20 | (upravené 24.7.2013 o 1:22) Karma článku: 20,51 | Prečítané:  15072x

Strana s vedúcou úlohou v našej spoločnosti má za sebou hviezdne chvíle. Urobiť Slovensku hanbu na sto rokov a znemožniť polovicu partaje za približne mesiac, to sa len tak nepodarí, to chce výnimočný talent. Tak si to zhrňme.

Kde začať? Snáď na začiatok sa patrí pogratulovať, že už sme sa konečne v očiach zahraničia bezpečne usadili po boku Albánska, Bieloruska, Moldavska a niekoľkých stredoázijských vysoko demokratických režimov. Najprv si zvolíme druhého generálneho prokurátora, lebo jeden nám je málo, nad čím sa pozastavuje aj Európska komisia. Približne v rovnakom čase nám zdatne sekundovali Bulhari, ktorý si zvolili za šéfa svojej tajnej služby osobu, ktorej meno je nejako často vyslovované spolu so slovom „mafia".

VSS - Verejné, Smerácke, Skuhrove

Ak cítite krivdu, že nám Bulhari kazia našich hviezdnych pätnásť minúť, netreba zúfať, lebo kam sa Bulhari hrabú dnes, my sme tam už boli včera. Naša paródia na tajnú službu, vedená tiež veľmi zaujímavým pánom, vyzerá v očiach zahraničných partnerov zaiste ako dôveryhodný partner. Pri tom nemožno nespomenúť zábavné Smerácke uznesenie, že tá sviňa je vlastne Galko. Poprosím jeden potlesk pre pánov Bašku, Šuca a samozrejme ministra Glvača.

Skvele im sekundoval Róbert „Bejby" „seriem-si-do-huby" Kaliňák, ktorý sa sám so sebou nevedel dohodnúť, či sú tí, čo upozorňujú na trestnú činnosť v tajných službách, hrdinovia alebo nie. Možno by mu pomohlo, keby si vo voľnom čase trošku počítal v zákone o ochrane utajovaných skutočností (215/2004 Z.z.), ktorý v paragrafe 4 hovorí, že utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o nezákonnom postupe, trestnej činnosti alebo nehospodárnom nakladaní s verejnými prostriedkami.

Prestíž nám určite pridala aj policajná akcia proti nebezpečnému zločincovi Romanovi M., keď išiel v sobotu s priateľkou na piknik. Táto akcia ma tak fascinovala, že sa pri nej ešte na chvíľu zdržím. Predstavte si hollywoodsky trhák kolosálnych rozmerov, kde Bruce Willis príde na to, že v tajnej službe sa kradne a vedie ju veľmi zlý zlý chlapík. Napätie sa stupňuje, jedno odhalenie strieda druhé, až kým sa Bruce nevyberie s miestnou kráskou na piknik. Zrazu všade policajti, zistenie, že Bruce si namiesto jahôd a šampusu pribalil na piknik usvedčujúce dôkazy proti svojej osobe, strih, titulky, koniec.

No neviem ako Vy, ale ja by som si asi našiel meno scenáristu a žiadal od neho vrátenie vstupného. Ak vylúčime možnosť, že Roman M. je retardovaný, tak absurdnejšie to už mohlo byť, iba keby mali policajti na košeliach nápis „Mafia" a na spisoch by bola namiesto „Top secret" pečiatka „Falošný dôkaz".

Bejby, lepšieho scenáristu si nabudúce zaplať. A povedz tej svojej hlavohrudi, Gašpar, či ako sa volá, že keď pôjde nabudúce zastrašovať nejakú novinárku, nech si aspoň kuklu na hlavu dá. Kúpi ju v hociktorej požičovni kostýmov.

Štefan Harabin a jeho dobré meno

Naše hviezdne chvíle európskych rozmerov zaklincoval Štefan Harabin, ktorý bol síce kedysi Muftyho, ale dnes ho už niektorí považujeme „prakticky akoby" za člena Smeru. Na to ako sa náš najvyšší predstaviteľ justície a zároveň neobvykle úspešný žalobca snaží vysúdiť od psychiatričky 100 tisíc Eur sa prišli pozrieť diplomati z USA, Británie, Holandska, Dánska i Švajčiarska. Ja sa volať Lajčák, tak sa červenám, že by ma nebolo možné od predsedovej kravaty rozoznať.

Rád by som sa chvíľu pristavil pri Štefanovi Harabinovi a jeho vzťahu k Biblii, ktorou si tak rád pri hájení svojej cti pomáha. „Sväté písmo hovorí, že dobré meno je viac ako veľké bohatstvo." Ehm, ako to len napísať, aby ma tiež nezažaloval... na to, aby bolo možné dobré meno chrániť, je najprv potrebné dobré meno mať. Dobré meno nie je titul z vysokej školy ani funkcia, nie je ho možné kúpiť ani udeliť. Dobré meno musí byť zaslúžené, je tvorené našimi činmi a keď si ho nezaslúžite, tak ho jednoducho nemáte. Pán Harabin, ja si myslím, že Vy už dobré meno dávno nemáte.

Tu je popísané, na čom ste sa podieľali za Mečiara, tu je niečo o Sadikim, Lipšica ste ako minister spravodlivosti nazvali hajzlom, ktorý pôjde do basy a tu je niečo z toho čo ste už vysúdili. Medziiným tam je napríklad 25 000 Eur, ktoré ste vysúdili za to, že ste boli podozrivý (!) vo veci, v ktorej začala polícia trestné stíhanie. Fenomenálne. Však Štefan „Chuck Norris" Harabin nemôže byť nikdy z ničoho ani len podozrivý.

Rozsúďme to Vaše dobré meno verejne, čo Vy na to ? Dovolil som si pridať malú anketku, nech sa ľudia vyjadria či dobré meno máte alebo nie.

harabin.png

 

Kažimírova diera, Čaplovičove audi, pracujúce matky treba potrestať a obchod s deťmi nás nezaujíma

Aby sa necítili odstrčení, oceniť treba aj posledné výkony ministrov Kažimíra, Čaploviča, Richtera, či ex-ministerky Tomanovej. Prvého menovaného môžeme s kľudným svedomím nazvať babrák roka, lebo jeho „výkon" cítime už všetci vo svojich peňaženkách. A ešte ho len cítiť budeme. Na daniach sa totiž vybralo o 350 miliónov Eur menej ako mal pán Kažimír naplánované. Čírou náhodou mu Richard Sulik cca pred rokom hovoril, že to jeho anti-podnikateľské harakiri a daňové tornádo bude mať presne takýto účinok. Zadlženosť Slovenska graduje a Smeráci sa o tom nie sú ochotní ani len rozprávať, lebo sa ponáhľajú na dovolenky.

Čaplovič si zasa asi myslí, že tá jeho limuzínka za 3000 Eur mesačne sa vo víre udalostí nejako stratí a tak ten audit, ktorého výsledky mali prekvapiť, radšej nezverejnil, aby nás ušetril toho šoku. Predpokladám, že to, čo vyzeralo ako tunel, smrdelo ako tunel, i chutilo ako tunel, bude nakoniec predsa len tunel.

Richter so svojím štátnym tajomníkom Burianom zasa zahviezdili nápadom ušetriť niekoľko miliónov Eur na pracujúcich mamičkách, za čo ich pod čiernu zem zvozili najmä Jozef Mihál a Miroslav Beblavý. Že z takejto blbosti sa nedá vykecať, pochopil nakoniec aj Róbert Fico, ktorý to radšej celé stopol. To však nezabránilo Tomanovej dať svetu myšlienku hodnú jej génia: „Matka sa buď dobre stará, alebo pracuje". Vytesať do kameňa.

Vráťme sa k Richterovi a ansámblu z ministerstva práce. Existujú určité indície, že slovenské deti sú predmetom obchodovania, nie sú o nich dôveryhodné správy a niektoré už možno ani nemusia žiť. Z informácií vyplýva, že prsty v tom môžu mať namočené aj niektorí predstavitelia ministerstva. Čakali by ste, že pri takomto čo i len teoretickom podozrení urobí každý súdny človek všetko preto, aby skontroloval, kde je pravda? Žiaľ nie. Šiestim smeráckym poslancom z výboru pre ľudské práva to za prieskum nestojí. Neuveriteľné. Keďže toto je ohavnosť strašných rozmerov, budem tomu venovať aj osobitný blog.

Róbert Fico: mlčím, nevidím, nepočujem

Dlhý blog, že? Žiaľ výkon vládnej strany je taký strhujúci, že keď chcete ku každej ich kauze napísať čo i len vetu, dve, je to skoro na román. Napríklad, pre úplnú neschopnosť tejto vlády riadiť našu hospodársku politiku nám hrozí strata ďalších okolo 5000 pracovných miest.

A čo robí Fico? Nič. Všetci vinníci ostávajú na svojich miestach a naša krajina ďalej trpí. Ak by mal premiér gule, tak Glvač, Kaliňák, Kažimír ani Čaplovič by už na svojich miestach neboli. Lenže odvolať svojich troch podpredsedov a sponzora, to by bolo na Súmračnej asi dusno :)

Ale možno to nie je o guliach, možno je dôvod omnoho prozaickejší... Fico je bezradný. Nevie čo má robiť, nemá nikoho lepšieho ako túto skupinu babrákov. A tak karavána ide ďalej, rúti sa do priepasti a Fico asi len dúfa, že to do tých prezidentských volieb nejako dobačuje.

Vážených 40 % spoluobčanov, respektíve ficových 40 %. Ak aj po tomto všetkom ešte vôbec uvažujete, že v ďalších voľbách dáte hlas Smeru, tak si jednoducho zaslúžite to, čo máte. Nepatrí vám dôchodok, sociálne dávky ani práca, lebo si ich jednoducho nezaslúžite. A keby existovala nejaká vyššia spravodlivosť, tak Vám zoberie volebné právo. Pre blbosť.

Aj by to bolo celé smiešne, keby to nebolo tak strašne smutné. Tak si aspoň zaspievajme.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Nejaké nové miliardy pre Erdogana by sa mali nájsť

Ešte jedna hystéria má predpoklady vypáliť aj škaredšie než v 2015.


Už ste čítali?