Ďalšia cestovná kancelária,ktorá má vykročené k poškodeniu klientov

Autor: Peter Cmorej | 19.6.2013 o 10:33 | (upravené 20.6.2013 o 9:08) Karma článku: 15,52 | Prečítané:  13160x

Na Slovensku si môžete pokojne skrachovať, pripraviť o peniaze slušných ľudí a na druhý deň si s úsmevom na tvári otvoriť novú firmu a „podnikať" ďalej. Lebo v Slovakistane je to žiaľ tak.

Pred pár dňami som napísal blog v ktorom som sa sťažoval, že zľavové portály prajú darebákom. Umožňujú „podnikať" aj pochybným indivíduám, ktorých Pat-a-Mat podnikanie nemôže skončiť inak ako krachom a poškodením všetkých naokolo. V blogu som spomínal aj tri konkrétne cestovné kancelárie. Pozrime sa dnes na podnikanie rodinky Zámečníkov z Trenčína.

Exekucia na obchodny podiela p.ZamecnikaCK Europatravel (IČO: 45 452 482) skončila svoje krátke pôsobenie začiatkom roka 2013, keď sa už aj do obchodného registra dostal záznam, že exekútor JUDr. Ľubomír Pekár začal exekúciu na obchodný podiel pána Miroslava Zámečníka. Nevieme síce pre aký dlh začal exekúciu doktor Pekár, vieme však, že po Europatravel ostali dlžoby minimálne voči dvom dopravcom vo výške cez 10 000 Eur. Dlžobu, ktorú mala Europatravel voči našej cestovnej kancelárii, uhradil pán Zámečník až keď mu hrozilo začatie trestného stíhania. Podali sme na neho totiž trestné oznámenie pre spreneveru zverených finančných prostriedkov. Žiada sa dodať, že spoločníkom a konateľom CK Europatravel bol síce pán Miroslav Zámečník, ale z web stránky sa na klientov ako riaditeľ CK usmieval jeho syn Vladimír Zámečník.

MaxitravelVladimír ZámečníkZhodou okolností už v marci 2013 vznikla nová cestovná kancelária CK MAXI travel (IČO: 47 082 828), v ktorej opäť figuruje kopec Zámečníkov. Miroslav Zámečník tentokrát nie je spoločníkom (ešte by mu ten podiel mohli exekuovať), ale iba konateľom spoločnosti. Spoločníčkami sú tento krát panie Zámečníkové, Ľubica a Anna. Zo stránky sa však na klientov opäť usmieva Vladimír Zámečník.

Samozrejme opäť iba zhodou okolností aj web stránka CK MAXI travel akoby z oka vypadla internetovej prezentácií CK Europatravel. Jedinú zmenu spozorujete na mieste loga spoločnosti. Úsmevnú zmenu si môžete pozrieť na druhej internetovej prezentácií tejto spoločnosti, na stránke www.travelsenior.sk, kde sa ešte stále vyníma logo Europatravel. V časti „O nás" sa nachádza aj referencia na „domovskú stránku" CK, spolu so zobrazením webstránky, na ktorej sa tiež ešte vyníma pôvodné logo. Už len dodám, že stránkou travelsenior pán Zámečník parazituje na podnikaní svojho pôvodného zamestnávateľa, ktorý má doménu presne s opačným poradím slov.

Maxizmena

S CK MAXI travel sa stretnete aj na zľavovom portáli zlavy365.sk, kde v sa v časti „Kontakty" dozviete, že zakúpené zľavy si môžete vyzdvihnúť osobne práve v CK MAXI travel. Z obchodného registra potom zistíte, že majiteľkou portálu zlavy365.sk je tá istá pani Zámečníková, ktorá je aj spoločníčkou CK MAXI travel. Za pozornosť určite stojí, že zlavy365.sk majú vlastnú sekciu poznávacích zájazdov, kde sa nachádzajú práve zájazdy CK MAXI travel. Pri tej príležitosti si opäť dovolím dať do pozornosti svoj predchádzajúci blog, kde som popisoval spôsob podnikania takýchto expertov, ktorí predávajú celý svoj produkt práve cez zľavové portály.

Zlavy 365Ako čerešničku na torte som si nechal informáciu, že CK MAXI travel nenájdete ku dňu 15.6.2013, kedy píšem tieto riadky, ani v jednom zozname poistených cestovných kancelárií od poisťovní, ktoré toto poistenie poskytujú. Podnikajú teda na čierno. Opäť.

Súčasne s týmto blogom podávam podnet na SOI a na Živnostenský úrad. Na SOI lebo nemajú zákonné poistenie a na Živnostenský úrad podnet na odobratie živnostenského oprávnenia. Aj keď dopredu viem akú odpoveď dostanem, keď raz náhodou krachnú a opäť po nich ostanú poškodení, aspoň sa žiadny úradník nebude môcť vyhovárať, že o nich nevedeli.

Poškodeným po Europatravel odporúčam aby to skúsili cez trestný čin poškodzovania veriteľa. A ja idem napísať cestovným kanceláriám, ktorých MAXI travel deklaruje na web stránke ako svojich partnerov, či s touto CK naozaj spolupracujú. Lebo my nie, a tú drzosť, že nás pán Zámečník na stránke napriek tomu uvádza, si s ním ešte vybavím.

Záver

Zákaz podnikania je v našom právnom poriadku čiastočne zakotvený v § 105a Obchodného zákonníka. Ustanovenie hovoriace o konkurze a zákaze založiť ďalšiu spoločnosť je však úplne nepoužiteľné. Odhliadnuc od toho, že sa nevťahuje na všetky obchodné spoločnosti, mnohé spoločnosti sa do konkurzu ani nedostanú, a zákaz „založiť spoločnosť" ešte neznamená zákaz „kúpiť" spoločnosť alebo ju napísať na príbuzného, či rovno nejakého bieleho koňa.

Po správnosti by mal zákon zakazovať „konať" za spoločnosť a to nielen vo forme konateľstva, ale aj rôznych splnomocnení a riadiacich funkcií. V odôvodnených prípadoch by mal súd povoliť opätovné podnikanie iba za podmienky uhradenia záväzkov z predchádzajúceho podnikania, respektíve pod podmienkou prevzatia dlhu na fyzickú osobu a jeho riadneho splácania podľa dohodnutého splátkového kalendára. Porušenie zákazu podnikania by malo byť trestným činom a príbuzní, či biele kone, ktoré to umožnili, by mali byť riešení formou spolupáchateľstva.

Samozrejme, bolo by potrebné domyslieť ešte množstvo „maličkostí", ja len, že keby sa chcelo, dá sa aj inak. Lenže v Slovakistane sa žiaľ nechce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?