Sulíkovo megaego a iné megaveci

Autor: Peter Cmorej | 17.9.2011 o 9:51 | (upravené 22.9.2014 o 23:55) Karma článku: 22,97 | Prečítané:  9497x

Blogom venovaným politike sa zvyknem vyhýbať, ale tento krát spravím výnimku. Pretože ide o prachy. O hromadu prachov. Našich prachov.

Včera sa jeden obyčajný človek, pán poslanec Viskupič, nechal počuť, že pán predseda parlamentu Sulík musí mať megaego, keď si mysli, že všetkých šestnásť štátov eurozóny Eurovalu nerozumie a pravdu má iba „on a Jožo Kollár".

Rad by som podotkol, že okrem Sulíka majú rovnaké megaego aj finančné trhy, ktoré poslali grécke 12 mesačné pokladničné poukážky do takého výpredaja, že ich dokážete kúpiť s výnosom skoro 140 % ročne ! Znamená to, že finančné trhy odhadujú pravdepodobnosť krachu Grécka do jedného roka na 98 %. To je ale riadna megadrzosť od finančných trhov, takto odporovať Bruselu !

Žeby si aj finančné trhy mysleli, že tých šestnásť štátov eurozóny a páni v Bruseli tomu nerozumejú ? Nalejme si čistého vína. Koľko % poslancov v našom parlamente je možné označiť za ekonomických expertov ? Alebo aspoň za ekonómov ? Myslíte si, že v iných národných parlamentoch je tomu inak ? Ak áno, ako mohli dopustiť, že už skoro každá krajina vyspelej Európy má dlh skoro 100 % HDP ? (graf)

Ono je to megajednoduché a hlavne megapohodlné ísť pekne s davom ako ovca a zdvihnúť ručičku za Euroval. „Však ja nič, ja muzikant, to oni vymysleli a ja som iba urobil o čo ma žiadali". Pekný megaegoizmus.

Nevidím dôvod prečo by sme mali za týchto podmienok Grékom posielať ďalšie peniaze. Je jasné, že Grécko to bez novej drachmy nerozdýcha. Len to by chcelo v Bruseli dávku megaúprimnosti. A hlavne to treba urobiť inteligentne, nevyvolávať paniku a nestrašiť hneď rozpadom eurozóny.

Ale chápem aj SDKÚ. Nasľubovať niečo na čo nemám mandát (lebo chceme byť v Bruseli za kamarátov) a potom zrazu naraziť na tvrdohlavého Sulíka ... ešte to náhodou fakt neprejde a budeme vyzerať ako idioti ... pred voličmi aj pred Bruselom .. tomu sa povie „MEGAblbé".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ak sa potvrdia väzby Jankovskej na Kočnera, Gál tajomníčku odvolá

V prípade, Smer bude na Jankovskej zotrvaní trvať, Gál zváži svoje pôsobenie na ministerstve.


Už ste čítali?