Podvod par excellence

Autor: Peter Cmorej | 10.1.2011 o 9:47 | Karma článku: 14,45 | Prečítané:  8401x

minimálny výnos 10 % ročne garantovaný štátom, bez viazanosti a bez rizika. Maximálny výnos až 35,33 % za jeden rok! .. aj takto sa predáva IŽP ... tento raz Allianz Invest.  

Otvoril sa Vám nožík vo vrecku? Mne tiež, keď sa táto ponúka objavila na fóre Ako-investovať.sk Ponuka bola taká neodolateľná, že som si nechal vysvetliť podrobnosti. Pitres, ktorý s ponukou na fórum prišiel, ochotne vysvetľoval:

„Ide čisto o investičné sporenie (bez poistenia) Allianz s garantovaným min. ročným úročením 2 %, ktoré sprostredkúva ich zmluvná firma. Robí to len jedna jediná. Povinná viazanosť je 24 mesiacov.... Suma ide od A do Z na sporivý účet klienta, kde je samozrejme Allianzom investovaná do fondov a zúročovaná. Klient si môže po 24 mesiacoch kedykoľvek bez sankcií z nasporených peňazí vybrať až do 90 % alebo úplne zrušiť a vybrať všetko, taktiež bez sankcií.

Do tejto fázy nič extra, však. .. LEEEENŽE: Klient si sám určuje, ako si chce sporiť. Ak mesačne, garantovaných má len spomínané 2 %... ALE, ak sa rozhodne pre kvartálne sporenie ( tzn. štvrťročné), v prvom roku pri platbe prvého kvartálu zaplatí len 2 splátky a 3-tiu dá za neho ako bonus zmluvná sprostredkovateľská firma..... AK SA VŠAK klient rozhodne pre POLROČNÉ platby, pri prvej platbe zaplatí len 4 splátky a zvyšné 2 dá za neho ako bonus spoločnosť.... NAJZAUJÍMAVEJŠIE je to však pri platbe ROČNEJ. To znamená, že ak sa klient rozhodne platiť jeden krát ročne naraz všetkých 12 splátok, prvý rok zaplatí len 8 splátok a zvyšné 4 za neho doplatí firma.

Pitres pridal aj prepočet, čo ak bude chcieť niekto sporiť 1000 Eur mesačne a bude chcieť využiť neodolateľný bonus: „ To znamená, že si prvý rok sporenia vloží 8000 Eur (8 splátok) a zvyšných 4000 Eur (4 splátky) za neho doloží spoločnosť ako bonus. Druhý rok si už ale celú ročnú platbu plne hradí sám. To znamená, že jeho výnos je teda garantované min. 2 % od ALLIANZU a našich 4000 eur, čo je ďalších 33,33 % výnos z cieľovej ročnej sumy hneď prvý rok sporenia. Dokopy teda 35,33 %."

Skutočnosť je samozrejme úplne iná. Vložené peniaze si klient nikdy nevyberie, lebo idú celé na poplatky, respektíve na provízie pre firmu, ktorá „obchod" sprostredkovala. Stačí si otvoriť manuál k Allianz Invest a trošku sa začítať. Prvé dva roky sa za peniaze klienta nakupujú Počiatočné podielové jednotky (PPJ) a až po prvých dvoch rokoch sa začnú nakupovať Akumulačné podielové jednotky (APJ).  Áno, klient si po dvoch rokoch môže vybrať 90 % z vloženého kapitálu, lenže iba z akumulačných podielových jednotiek. To sú tie, čo sa začnú nakupovať až tretí rok. Počiatočné podielové jednotky, ktoré sa nakupovali dovtedy, sa vybrať nedajú. V prípade, ak klient zmluvu zruší, PPJ sú pokutou pri zrušení zmluvy.

Biznis plán firmy, v ktorej mene Pitres vystupoval, je veľmi priehľadný. Provízia pre firmu je niekde medzi 160 - 200 % ročnej platby. Firma veľkoryso 33 % z ročnej platby vráti klientovi ako bonus a tvrdí mu, že je to jeho garantované zhodnotenie.

Podľa Pitresovych slov, sprostredkovateľská spoločnosť, ktorá ho toto naučila je E.F.REAL, s.r.o., Zámocká 30, 811 01 Bratislava, IČO: 36792756

Pitres to nakoniec pochopil. Stačilo mu odcitovať manuál, ktorý si nakoniec na veľa naštudoval aj on sám. Osobne dúfam, že na tento primitívny podvod im okrem chudáka Pitresa nikto nenaletel. Ale už len za ten pokus by si niekto zaslúžil ísť posedieť do chládku.

Diskusia s neodolateľnou Pitresovou ponukou

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Odvolaný Kičura platil za právne služby aj novej štátnej tajomníčke Brunckovej

Ako začínajúca právnička sa mihla aj pri firme z nástenkového tendra.

Dobré ráno

Dobré ráno: S Orbánom sa musí EÚ vysporiadať hneď po víruse

Nie je pravda, že únia v čase pandémie nič nerobí. Robí to, čo sme jej dovolili.


Už ste čítali?