Neuzatvárajte poistné zmluvy kvôli znižovaniu úr. sadzby na 1,9%

Autor: Peter Cmorej | 19.12.2013 o 12:42 | Karma článku: 13,02 | Prečítané:  9588x

Uzatvoriť si veľmi zlú zmluvu len preto, že od nového roku by bola ešte horšia, je fakt hlúpy dôvod. Poistné produkty neslúžia na sporenie!

V súčasnosti prebieha v médiách i prostredníctvom rôznych predajcov, dokonca i prostredníctvom bánk, silná masáž na uzatvorenie si poistných zmlúv do konca roka. Vraj iba tak je možné získať úrok 2,5 %, ktorý sa bude od nového roka znižovať na 1,9 %.

Skôr než tejto masáži podľahnete, mali by ste vedieť, že 2,5% nie je ani omylom reálny úrok. Reálny úrok získate iba „spätným chodom", keď si porovnáte sumu, ktorú Vám na konci garantujú so splátkami, ktoré do produktu za ten čas vložíte. Pomôcť by Vám mohla táto kalkulačka. Reálny úrok väčšiny zmlúv bude v rozmedzí 1% - 1,5% a nájdu sa aj zmluvy, ktorých reálny úrok je pod 1%.

Ani so zmluvou, ktorá má 2,5% nemáte šancu poraziť infláciu. Prečo to tak je, a prečo je Kapitálové životné poistenie veľmi zlým riešením, som písal už skoro dva roky dozadu.

Pamätajte si, že milá a lákavá obálka neznamená vôbec nič. Nenechajte sa ukecať ani na žiadne sporenie pre dieťa, aj keby mala zmluva na obálke všetky rozprávkové postavičky v galaxii. Poistné produkty neslúžia na sporenie! O poistení detí by ste mali vedieť toto a toto.

Ak ste už podľahli, skoro každú poistnú zmluvu dokážete bez straty vypovedať do dvoch mesiacov od uzatvorenia. Otvorte si poistné podmienky a nájdite si časť Zánik zmluvy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?