Poďakovanie výnimočnej žene, ktorá chráni naše deti

Autor: Peter Cmorej | 21.10.2013 o 17:40 | (upravené 23.9.2014 o 23:46) Karma článku: 13,57 | Prečítané:  3066x

Je veľmi málo ľudí, ktorí robia pre spoločnosť niečo skutočne prospešné. Niektorí nevedia ako, iní nemajú toľko energie, ďalší jednoducho nemajú čas. Nemám im to za zlé, uvedomujem si, aké ťažké je dnes platiť účty a ešte si uštipnúť kus času pre aktivity, za ktoré vás nečaká odmena v blízkej a väčšinou ani v ďalekej budúcnosti. Naopak, častokrát si ešte robíte mocných nepriateľov. Preto si takýchto výnimočných ľudí treba vážiť. Tentokrát o výnimočnej žene, Natálii Blahovej.

Natália celý život pracuje s deťmi. Pomáha im, aby našli šťastný domov.
Natália sa všemocne snažila pomôcť dvom desaťročným dievčatám Julke a Jojke, ktoré boli odňaté z profesionálnej rodiny, ako tovar vyexportované do Talianska a tam ostali tehotné, ktovie s kým.
Natália hlasno kričala aj keď Ivane Boórovej odňali v Británii deti.
Vďaka Natálke a Alojzovi Baránikovi, je doma s mamou už aj malá Natálka.
Natália sa nebojí otvorene písať, čo za ľudia rozhodujú o našich deťoch. Alebo čo za uja, stráži deti.

Natália poukázala, že viac ako polovica našich detí adoptovaných do zahraničia končí, nevedno prečo, v Taliansku. V krajine, o ktorej sami jej najvyšší predstavitelia hovoria, že v nej miznú deti, najmä tie zahraničné. Však o tie sa už nikto nestará.

Natália zistila, že talianska adopčná agentúra minula na Slovensku státisíce Eur, z ktorých priamo profitovali ľudia, ktorí rozhodujú o medzinárodných adopciách. Napríklad aj ten ujo, čo stráži deti. Z peňazí bola vydaná napríklad brožúra s hodnotou toaletného papiera. Kto si rozdelil ostatné peniaze nevedno, lebo napríklad pán Muška, podpredseda ZMOSu, sa infozákonom buzerovať nenechá a zmluvy nevydá. Hlavne, že si bol za peniaze talianskej adopčnej agentúry pozrieť Turínske plátno.

Natália ďalej zistila, že o 158 deťoch v Taliansku nie sú žiadne postadopčné správy. Kričala tak hlasno, že cez Luciu Nicholsonovú ju bolo počuť až v parlamentnom Výbore pre ľudské práva. SMERákom však fyzická kontrola detí nevoňala. Nechcelo sa im. Minister Richter sa uspokojil s rýchlym dodaním chýbajúcich správ, ktorým dôveruje, lebo „majú čerstvý dátum a prišli z partnerskej organizácie". Že boli dodané akosi prirýchlo na to, aby tých 158 detí niekto pred napísaním správ aspoň navštívil, to už SMERákov ani KDHákov nezaujíma. Záznam z rokovania výboru nájdete tu.

Dnes Natália kandiduje za poslankyňu Trnavského samosprávneho kraja a ja tak trochu ľutujem, že nie som Trnavčan a preto nemôžem dať Natálke 9.novembra svoj hlas.

Vy možno môžete.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?

TECH

Nemecký fúzny reaktor je o krok bližšie k spusteniu

Do troch rokov chcú udržať skutočnú fúznu reakciu.


Už ste čítali?